Haber

Malatya’nın ilçelerinde Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı Malatya’nın Kale ve Darende ilçelerinde törenlerle kutlandı.

Kale İlçesi İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi Kapatıldı SporSalonda gerçekleştirilen programda Kaymakam Mustafa Aksoy ve Belediye Başkanı Murat Koca, katılımcıların bayramlarını kutladı.

Mustafa Aksoy’un günün anlam ve değerini ifade eden konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu ve halk oyunları gösterileri sundu.

Müzik dinletisinin ardından düzenlenen tören, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ikramiye verilmesiyle sona erdi.

Darende

İlçedeki törenler, Kaymakam Erdem Gülyer’in tebrikleri makamında kabul etmesiyle başladı. Daha sonra kapalı spor salonunda öğrencilerin katılımıyla törenler gerçekleştirildi.

Törende konuşan Gülyer, milletin Cumhuriyetin 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutladığını söyledi.

Gülyer, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna görev sırasında şehit düşenleri rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, “Millet olarak Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Ama bilmemiz gereken bir gerçek var: Cumhuriyetimizi kolay kazanmadık. Bu sevinçli anı büyük bedeller ödeyerek kazandık.” “Tüm kahramanlarımızı anarak ve nice yüzyıllara ulaşacağımıza söz vererek bu günü kutluyoruz.” söz konusu.

Öğrencilerin şiir okuduğu ve halk oyunları sergilediği törende, çeşitli yarışmalarda başarı gösteren öğrencilere ikramların verilmesinin ardından etkinlikler, geçit töreniyle sona erdi.

Törene, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncer Çalık, Cumhuriyet Savcısı Habib Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, kamu kurumu yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu