Haber

Kent merkezine sezonun ilk karı düştü

Kent merkezine sezonun ilk karı düştü

Sivas’ta gece saatlerinde etkili olan kar yağışı, tarihi kent merkezini beyaza bürüdü.

SİVAS Sivas’ta gece saatlerinde etkili olan kar yağışı, tarihi kent merkezini beyaza büründürdü.

Sivas’ta gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha karşı etkisini artırdı. Etkili kar yağışının ardından cadde ve sokaklar beyaza büründü. Sezonun ilk karı ile tanışan tarihi kent meydanında kartpostalları andıran görüntüler oluştu. Bazı vatandaşlar kar yağışından yararlanarak bol bol fotoğraf çektirdi.

“Kar manzarası insanı mutlu ediyor”

Karın yağmasının ve karın görüntüsünün insanı memnun ettiğini anlatan Cemal Cirit, “Sivas’ta uzun süredir yaşayanlar kar yağmaya alışkın. Normalde bu sezon daha çok kar yağardı ama bu yılın ilk karı yağdı. bugün düştü karı severim kar görünce sevinirim beyaz renk saftır güzelliğin ve güzelliğin simgesi kar görüntüsü insanı mutlu eder kar görmek çocukluğumuza geri döner sivaslılar karı sever ve sonunda tanışmışızdır karla” dedi.

“Sabah karla uyandım ve çok mutluydum”

Karla uyandığını ve çok mutlu olduğunu söyleyen İhsan Ünsal, “Sivas’ta kar bekliyorduk, daha çok kar yağmasını bekliyoruz, inşallah daha çok kar yağar. Sabah karla uyandım çok mutluyum inşallah. kar yağışı devam edecek.Sivas kışın memleketidir kar olmazsa Sivas’ta hayat durur kar olmazsa Sivas’ı karsız düşünemem” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu