Haber

AK Parti’den yerel seçim açıklaması: 3 dönem kuralı uygulanacak

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de 3 dönem kuralı uygulanacağını söyledi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse’yi ziyaret eden Yılmaz, Bazı istisnaların da olabileceğini ifade ederek, “Daha önce çok istisnai yerlerde 3’lü döneme eklemeler yaptığımız yerler vardı. Hatta İstanbul Zeytinburnu’nda çok başarılı belediye başkanımızı Beykoz’a aday gösterdik. Çünkü 3 dönemi tamamladı. Biz 3 dönem kuralına oldukça bağlıyız. “Gördünüz ki parlamento seçimlerinde çok kararlıyız. Dolayısıyla belediye seçimlerinde de mümkün olduğu kadar buna uyulacak ama istisnalar da olabilir” dedi.

Aday ilan tarihlerinin ertelenmesinden yana olmadıklarını belirten Yılmaz, “Adaylarımızın sahaya çıkıp saha çalışmalarını mümkün olduğu kadar rahat yapabilmeleri için adaylarımızı erken duyurmak için çaba göstereceğimizi bilmenizi isterim. en kısa sürede ve organizasyonlarımızın motivasyonunu kaybetmeden motive ederek. Henüz tarihi belli değil ama geciktirmeyecek ve adaylarımıza en kısa sürede sahada çalışma fırsatı verecek süreci çok dikkatli takip ediyoruz. Belki bunun öncesinde ittifak müzakereleriyle ilgili bir sorunumuz var. Yoksa adayımızın belirlenmesine ilişkin süreç her zaman işledi. Bu konuda oldukça fazla tecrübemiz var. İttifakımızın ortağı MHP ile seçime giriyoruz. Birlikte çalışmak biraz zaman kaybetmemize neden olabilir. Umarım en kısa sürede telafi ederiz ve gereğini yaparız” dedi.

Adaylarla ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirten Yılmaz, “İttifak görüşmeleri yeni yapılıyor. İnsanların sahada ne istediklerini, ne istediklerini ifade etmelerinden bahsetmemeliyiz. Bazı insanların bu tür şeyleri arzulayabileceğini düşünüyorlar. Kesinlikle toplum içinde istediklerini söyleyebilirler. Artık il ölçeğinde elbette MHP daha fazla ilçede, daha fazla yerleşim yerinde temsil edilmek istiyor. Ancak bu çok kolay bir iş değil. Bunlar hep tartışılıyor. “Artık mutlak olan hiçbir şey yok” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu